Albert Schweitzer

Svými přístroji, reagenciemi a pravidelnou údržbou podporuje společnost Axonlab od roku 2006 Nadaci Alberta Schweitzera v Lambaréné (Afrika).

Tuto «pralesní nemocnici» založil Albert Schweizer a leží cca. 200 kilometrů jižně od rovníku v západní centrální Africe. Nemocnice založená v roce 1913 je soukromou institucí. Je částečně subvencována republikou Gabun a má na starosti základní lékařskou péči v oblasti Lambaréné. Dnes má nemocnice v Lambaréné chirurgické oddělení a oddělení všeobecného lékařství, dětskou kliniku a gynekologickou kliniku a navíc také geriatrickou a psychiatrickou stanici. V pralesní nemocnici pracuje 120 afrických zaměstnanců spolu se šesti až sedmi lékaři z Evropy a Afriky. Nemocnice může přijmout až 180 pacientů. Za den proběhne okolo 120 konzultací a devět až deset chirurgických zákroků. Nemocnice Albert-Schweitzer-Spital je jedinou nemocnicí v regionu, která ošetřuje pacienty také zadarmo. Taková péče je absolutně nezbytná.

Axonlab je od roku 2006 oficiálním partnerem nadace Albert Schweitzer Stiftung v Lambaréné a poskytuje této nemocnici potřebnou infrastrukturu v laboratorní oblasti. Technici ze společnosti Axonlab provádějí pravidelně na místě opravy a údržbu, aby zajistili potřebnou kvalitu a bezchybný provoz diagnostických přístrojů. V nemocnici oceňují každý druh pomoci, jako je například opět fumční osvětlení v operačních sálech.

Každá návštěva nás naplňuje radostí a hrdostí vidět, jak můžeme pomoci v rozvojové zemi. Získejte více  informací o Albertu Schweitzerovi a jeho životním díle.